Close
9. 7. 2021

O2 připravila pro zaměstnance systém pro návrat z dovolené

Praha 9. července (ČTK) - Operátor O2 pro své zaměstnance nachystal systém pro postup při návratu z dovolené. Pracovníci budou sami evidovat v jaké zemi plánují trávit dovolenou. Před návratem jim pak automaticky přijde e-mail, ve kterém budou mít informace, jak dál postupovat. ČTK to dnes řekla Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení firmy.

Podle Mikšovské se může stát, že lidé odjedou na dovolenou do země, která bude zelená, tedy s nízkým rizikem nákazy koronavirem, ale v průběhu dovolené spadne mezi červené státy, kde je toto riziko vysoké. Ode dneška je navíc test na koronavirus nutný při návratu do České republiky ze všech zemí. Zaměstnavatelé také nesmějí vpustit na pracoviště po návratu ze zahraniční dovolené lidi bez negativního testu. Povinné testování po návratu se nebude týkat plně očkovaných lidí a těch, kteří nákazu prodělali v posledním půl roce.

"Díky našemu systému tak budou mít zaměstnanci přehled o aktuálních opatřeních, která se jich týkají. Před vstupem na pracoviště pak budou muset do systému nahrát sken potvrzení s negativním výsledkem testu. I nadále platí, že se naši zaměstnanci mohou nechat otestovat přímo na pracovišti, kam pravidelně dochází pracovníci zasmluvněných laboratoří," uvedla Mikšovská.

Pravidla pro návraty z dovolené se v posledních týdnech často měnila. Původně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) avizoval, že negativní test budou muset v zaměstnání do dovolené předložit i lidé, kteří budou pobývat jen v ČR. Vláda tuto povinnost následně schválila jen pro zahraniční dovolené.

Ve čtvrtek ministerstvo zdravotnictví opatření upravilo tak, že plně očkovaní lidé se testu ani karanténě nebudou muset podrobit, ať se vrátí z kterékoliv země. Všichni cestovatelé ale musí před návratem vyplnit příjezdový formulář.

Země s nízkým, respektive středním rizikem nákazy ministerstvo zdravotnictví označuje zelenou a oranžovou barvou. Země, kde je vysoké a velmi vysoké riziko nákazy, jsou červeně a tmavě červeně zbarvené.

jsa ktp jw


Disclaimer: The text on this website does not constitute an offer or invitation to sell or buy investment instruments or a recommendation to trade investment instruments. Investors should consult their legal, financial and other professional advisors before making investment decisions. Investors should also read the contents of the prospectus and other documents containing information about a particular investment instrument and its issuer before making an investment decision in order to fully understand the potential risks associated with a decision to invest in that investment instrument. The prospectus of a security shall always be available in electronic form on the issuer's website before the commencement of the public offer or before the admission of the security to trading on a regulated market.