Zavřít
25. 2. 2022

O2 TV a T-Mobile přestaly vysílat ruskou veřejnoprávní stanici Pervyj kanal

Praha 25. února (ČTK) - Televizní operátoři O2 TV a T-Mobile přestali vysílat ruskou veřejnoprávní stanici Pervyj kanal. T-Mobile vypnul i ruským státem subvencované programy Russia Today a RT Documentary. Důvody nekomentovali. Další dva ruskojazyčné programy TNT a Russkoje kino v nabídce O2 zůstaly. ČTK to řekli zástupci firem.

Další televizní operátoři ruské státní televizní kanály v nabídce většinou nemají. Vodafone také vysílá TV1000 Russkoje Kino, ale podle mluvčího Ondřeje Luštince jde o program skupiny Viasat (Nordic), a to bez jakéhokoli zpravodajství. Kanál nabízí výběr filmů z ruské kinematografie. Kuki má v nabídce zábavné kanály TNT Russia nebo Friday International.

Podle serveru Lupa.cz v Polsku kabeloví, internetoví a satelitní operátoři už nesmějí šířit ruské televizní stanice. Rozhodla o tom tamní Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, svůj krok zdůvodnila bezpečnostními zájmy Polska. Z nabídek zmizí stanice RT (Russia Today), RT Documentary, RTR Planeta, Sojuz TV a Rossija 24. Ruské kanály jsou však zároveň volně dostupné na satelitu, takže je stále možné je individuálně sledovat mimo nabídky operátorů.

Rusko ve čtvrtek zaútočilo na sousední Ukrajinu. Česká republika agresi odsoudila a připojila se k mezinárodním sankcím vůči Ruské federaci.

jsa snm