Zavřít
10. 8. 2023

KONTINUÁLNÍ OBCHODOVÁNÍ NA TRHU START

Od 1. září 2023 se bude s akciemi na trhu START obchodovat v kontinuálním režimu a bez omezení minimálního počtu kusů. 

Všechny emise z trhu START budou od 1. září 2023 převedeny do režimu kontinuálního obchodování, budou tedy obchodovány stejným způsobem jako akciové emise z ostatních trhů pražské burzy (PRIME, STANDARD a FREE).

Současně, od 1. září 2023, dojde u všech emisí trhu START ke změně minimální velikosti objednávky. Momentálně má každý emitent nastavený svůj individuální lot, tj. velikost minimální objednávky. S přechodem na kontinuální obchodování se pro všechny emitenty na trhu START změní minimální velikost objednávky na 1 kus.

Je to krok, o kterém jsme dlouho debatovali. Nakonec jsme se přiklonili k poptávce ze strany obchodníků a členů burzy, kteří kontinuální obchodování preferují zejména z pohledu přehlednosti pro klienty. Od kontinuálního obchodování tedy očekáváme zejména vyšší transparentnost a přehlednost pro investory“, říká generální ředitel Burzy cenných papírů Praha, Petr Koblic.

Detailní popis kontinuálního obchodování je uveden v Burzovních pravidlech – část III. Samostatná aukce a kontinuální obchodování, především články 5.2.1, 6.2, 7.3 a 7.4.