Obchodní systém i následné downstreamové systémy jsou poskytovány partnerskou burzou ve Vídni - Wiener Börse:

 

Obchodní systém Xetra®

Již od listopadu roku 1999 probíhá ve spolupráci Deutsche Börse a Wiener Börse partnerský provoz obchodního systému s cennými papíry Xetra®. Za jeden den jsou bezpečně a efektivně zpracovány v průměru více než dva miliony transakcí. Xetra® je technologickou platformou pro organizované obchodování s cennými papíry na Wiener Börse, která ho na základě dohody (SaaS) provozuje také pro Burzu cenných papírů Praha.

 

Downstreamové systémy

Downstreamové systémy představují oblasti a procesy, které navazují na obchodování.

Systém distribuce dat ADH

Alliance Data Highway (ADH) shromažďuje údaje o trhu z obchodních systémů, Index Factory a z dalších externích zdrojů. ADH převádí tato data do jednotného formátu (formát ADH TIP) a prostřednictvím rozhraní je poskytuje v reálném čase. Díky této vysoce výkonné infrastruktuře je každý den distribuováno zákazníkům po celém světě více než osm milionů aktualizací dat o trhu.
více informací o ADH (PDF - pouze v anglickém jazyce)

Index Factory

Pomocí interně vyvinutého řešení (softwaru) vypočítává Wiener Börse více než 80 referenčních hodnot v reálném čase. Každý den je provedeno na pět milionů výpočtů. Referenční hodnoty jsou vypočítávány nejen pro vlastní potřebu, ale také pro zákazníky a pro kooperujcí burzy formou „přizpůsobených indexů“ (Customized Indices).

Podrobné informace o technologiích

Podrobné informace o technologiích naleznete na internetových stránkách partnerské burzy ve Vídni:

Wiener Börse