• 19. 10. 2021
 • 9:30 - 11:00
 • Online

Burzovní konference

3 panely, 6 osobností,
150 let burzy v Praze

Během burzovní konference Vás v živém streamu od 9:30 do 11:00 čeká:

Panel 1:
Burza slaví 150 let

Řečník: Petr Koblic

Panel 2:
Burza pohledem globálního investora

Řečník: Raffaella Tenconi

Panel 3:
Moje portfolio

Řečníci: Michal Semotan, Jaroslav Šura, David Brzek

PROGRAM

9:30 - 9:50

Panel 1: Burza slaví 150 let

Letos v dubnu uplynulo kulatých 150 let od zahájení obchodování s cennými papíry na burze v Praze. Kdo stál za vznikem prvního akciového trhu v českých zemích? Jakými problémy si trh ve své dlouholeté historii prošel a jaký přístup k burze měli k tehdejší politici?

Řečník: Petr Koblic

9:50 - 10:10

Panel 2: Burza pohledem globálního investora

Pražská burza a český kapitálový trh patří mezi středně velké v rámci Evropy. Z pohledu globálních investorů je Evropa rozdělena na velké trhy typu Londýn, Amsterdam, Frankfurt a menší trhy se na radarech velkých hráčů možná trochu ztrácí – je to pravda? Může vůbec menší trh globální investory zaujmout? Co je z jejich pohledu tím nejdůležitějším aspektem? Jak se globální investor rozhoduje a orientuje?

Řečník: Raffaella Tenconi
(tento panel proběhne v angličtině)

10:10 - 11:00

Panel 3: Moje portfolio

Pražská burza patří v letošním roce k nejvýnosnějším světovým trhům. Kdo na počátku roku investoval do lokálních akcií, jistě nelituje. Jak se na investice do firem obchodovaných na pražské burze dívají zkušení burzovní matadoři? Jaké akcie mají ve svém portfoliu a proč? Ke kterým titulům upřít pozornost a kterým se raději vyhnout?

Řečníci: Michal Semotan, Jaroslav Šura, David Brzek
MODERÁTOR KONFERENCE

Roman Chlupatý

Novinář, lektor a konzultant, který se specializuje na globální ekonomiku, politiku a průsečík těchto dvou světů

registrace na konferenci

REGISTRACE ZDARMA

Zaregistrujte se a zúčastněte se zdarma online burzovní konference. Ve formuláři v bílém boxu prosím zadejte svou e-mailovou adresu a jste přihlášeni.

 • Kdy

  19. 10. 2021 v 9:30 - 11:00

 • Kde

  Kdekoliv - konference se koná online

 • Jak

  Sledujte živý přenos na burzovním Youtube kanálu - odkaz Vám zašleme den před začátkem konference na e-mail, který zadáte v registraci

ŘEČNÍCI
Petr Koblic

CEO BCPP, prezident FESE

Petr Koblic, absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, zahájil svou kariéru v oblasti bankovnictví v roce 1993 jako obchodník na finančním trhu. V roce 1997 byl povýšen do funkce zástupce ředitele odboru financí. V letech 1997–1998 pracoval v Patria Finance jako ředitel sales a v červnu 1998 přešel do společnosti CA IB Securities, kde působil jako předseda představenstva a generální ředitel.
V září roku 2004 byl zvolen předsedou a generálním ředitelem Burzy cenných papírů Praha. Dále je předsedou představenstva Centrálního depozitáře cenných papírů a v únoru 2007 byl jmenován předsedou burzovní komory Power Exchange Central Europe. Působí v představenstvu vídeňské burzy cenných papírů a je také členem dozorčí rady Central European Gas Hub.
V roce 2018 byl zvolen prezidentem evropské federace burz FESE.
Během své kariéry byl Petr Koblic členem představenstva AKAT, předsedou Lublaňské burzy cenných papírů a členem představenstva Burzy cenných papírů v Budapešti.

Raffaella Tenconi

Founder ADA Economic

ADA is the brainchild of Raffaella A. Tenconi, she founded the company in 2015. She is the daughter of two entrepreneurs and grew up in Lombardy, Italy, before moving to the UK, where she gained a BSc in Philosophy and Economics at the London School of Economics and Political Science (LSE) and a two-year MSc in Global Market Economics, also at the LSE.
Over the past 17 years, Raffaella has worked as a business economist for the following companies: OXERA, Lombard Street Research, Dresdner Kleinwort Wasserstein Investment Bank, Straumur Investment Bank, WOOD & Company and Bank of America Merrill Lynch.
She has a passion for understanding how economies work, and an even greater desire to turn research into an effective tool for financial decision making.

Michal Semotan

Portfolio manažer

Michal Semotan se dlouhodobě specializuje na akcie a jako portfolio manažer řídí akciové fondy J&T Opportuinty a J&T Dividend. Na kapitálových trzích se pohybuje od roku 1997. Do J&T nastoupil v roce 1998 a v rámci finančních trhů působil nejprve jako makléř, později jako vedoucí obchodování na akciových trzích. V J&T Investiční společnosti působí od roku 2012. Michal vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, Fakultu financí a účetnictví, obor finance a je držitelem makléřské licence. Ve svém volném čase se věnuje rodině, cestování a badmintonu. Jeho velkou vášní jsou automobily a sledování nových trendů v oblasti automobilového průmyslu.

David Brzek

Portfolio manažer

David Brzek s investicemi na akciových trzích začínal jako mladý vysokoškolák. Od této chvíle uplynulo již více než 20 let. Od roku 2001 pracuje ve finanční skupině Fio, kde strávil celý svůj profesní život. Od roku 2006 působí na dealingu, kde se na pozici portfolio manažera podílel na sestavování investičních strategií a obhospodařování klientských portfolií. V posledních letech vede oddělení Asset managementu, které kromě jiného zodpovídá za obhospodařování podílových fondů. Jako portfolio manažer řídí Fio fond domácího trhu, který se zaměřuje na investice do společností z pražské burzy.

Jaroslav Šura

Investor

Jaroslav Šura patří k nejvýraznější retailovým investorům v České republice. Investování na kapitálovém trhu se intenzivně věnuje od počátku 90. let. Jeho portfolio není tvořeno pouze tuzemskými tituly, ale je široce diverzifikované. Jeho investiční postřehy je možné sledovat na twitteru, a nyní, se o ně podělí i s účastníky naší konference.