Burza cenných papírů Praha spolu se svými partnery připravila cyklus přednášek pro začínající investory s názvem ABCD začínajícího investora. Projekt je cílen zejména na studenty vysokých škol neekonomických směrů, ale díky živému streamování jednotlivých dílů na internetu a archivu již odvysílaných dílů je dostupný komukoliv, kdo se chce o investování (nejen) na kapitálovém trhu dozvědět více.

ABCD začínajícího investora si klade za cíl usnadnit zájemcům o investování jejich první kroky a pomoci jim vyvarovat se základních chyb. Začíná se od úplných základů, přes představení jednotlivých typů investičních nástrojů až po stavbu vlastního portfolia. Každý díl je vytvářen dvěma experty na dané téma. Začínající investoři tak budou mít možnost sestavovat své portfolio pod vedením ředitele pražské burzy Petra Koblice, portfolio manažera fondu Top Stocks Jana Hájka, spolumajitele a portfolio manažera fondu QUANT Aleše Michla a dalších expertů. Jednotlivé díly připravuje a moderuje Roman Chlupatý, který je zkušeným ekonomickým publicistou a konzultantem specializujícím se na globalní ekonomiku a politiku.

ABCD začínajícího investora odstartoval svým prvním dílem 13. února a vyvrcholí 22. května. Semináře se konají každý lichý týden od 17.30 do zhruba 19.00 v prostorách televizního studia Burzy cenných papírů Praha (Rybná 14, Praha 1). Živě je možné semináře sledovat díky mediálnímu partnerovy akce, Investičnímu webu na jeho Youtube kanálu (živě sledujte zde). Odborným partnerem je poradenská společnost Save & Capital.

 

1. díl: Proč a jak investovat

2. díl: Jak sestavit (vítězné) portfolio

3. díl: Dluhopisy - (ne)záživný základ

4. díl: Akcie jsou věčné - jak toho využít?

5. díl: Small is beautiful

6. díl: Měny

7. díl: Komodity