Tři indexy Burzy cenných papírů Praha jsou koncipovány jako obchodovatelné indexy a lze je použít jako základní hodnotu pro strukturované produkty a pro deriváty. Indexy jsou v českých korunách a jsou zveřejňovány v reálném čase. Maximální váha jednotlivých členů indexu se s ohledem na směrnici UCITS IV pro diverzifikaci portfolia čtvrtletně aktualizuje. Indexy jsou počítány, zveřejňovány a licencovány vídeňskou burzou (Wiener Börse).

 

Indexy PX a PX-TR

Index PX je oficiálním cenovým indexem Burzy cenných papírů Praha. Jedná se o cenový index s váženým poměrem nejlikvidnějších akcií. Index je počítán také jako  "total return" index PX-TR. Jedná se o index s váženým poměrem nejlikvidnějších akcií, v jehož výpočtu jsou zohledněny dividendové výnosy. 

NázevISINBloombergReutersPočítání (SEČ)
PXXC0009698371PX.PX09:00 - 16:25
PX-TRCZ0160000019PXTR.PXTR09:00 - 16:25

 

Index PX-GLOB

PX-GLOB index je cenový index, který zahrnuje všechny obchodované akcie.

NázevISINBloombergReutersPočítání (SEČ)
PX-GLOB CZ0160000001PXGLOB.PX-GLOBend-of-day

 

Licencování

Názvy indexů jsou chráněny a jsou to obchodní značky Burzy cenných papírů Praha. K použití indexu je proto před emisí nutná smluvní dohoda. Týká se to užití jako srovnávacího ukazatele nebo jako základní hodnoty pro strukturované produkty nebo pro pasivně či aktivně řízené fondy, deriváty a pro ostatní indexově vázané finanční produkty (jak pro obchodování OTC, tak obchodování na burze) ze strany bank nebo jiných finančních institucí. Touto smlouvou uděluje vídeňská burza (Wiener Börse) právo používat indexy a příslušnou značku.

Poptávky licencí na používání indexů 
Detailní poradenství ohledně licenčních dohod k indexům a licenčních poplatků za použití indexů jako podkladového aktiva pro finanční produkty získáte od týmu pro prodej indexů partnerské vídeňské burzy (komunikace v angličtině nebo němčině):

 

Licensing Team

licences(a)wienerborse.at
T +43 1 531 65-169; -198; -162